ART GALLERY

Zapraszam serdecznie na uroczyste otwarcie Galerii autorskiej Wioletty Jaskólskiej.

Pierwsza wystawa w nowo otwartej Galerii to obrazy znakomitego malarza Jana Wołka.

Wernisaż prac Jana Wołka odbędzie się w sobotę 5 sierpnia 2023 r. o godz. 18.00 w Lidzbarku Warmińskim przy ulicy Wyszyńskiego 2B. Wejście od Grobli Filozofów lub od ulicy Wyszyńskiego w Lidzbarku Warmińskim.

Galeria autorska Wioletty Jaskólskiej to nowe, wyjątkowe miejsce na mapie dawnej kulturalnej stolicy Warmii, Lidzbarka Warmińskiego.

Położona u podnóży gotyckiego zamku, na skraju rzeki Symsarny, ujmuje atmosferą.
Potęguje ją widok zamkowej fosy i bezpośrednie sąsiedztwo Hotelu Krasicki.

Galeria została stworzona w 2023 roku, ale jej 100-letnie ściany są klepsydrą przemian pięknego, okalającego ją miasta. Prezentowane tu dzieła zyskują w ten sposób szlachetną oprawę.
Założycielką Galerii jest Wioletta Jaskólska – malarka, wizjonerka i kreatorka.
Profesorka i wykładowczyni uniwersytecka. Warszawianka z przyzwyczajenia. Warmianka z urodzenia, miłości i wyboru. Artystka z krwi. Człowiek kultury i ogromnej wyobraźni.Jej działalność od lat determinuje wizja sztuki, jako wizytówki miasta i ambasadorki Lidzbarka Warmińskiego.

Galeria autorska to dzieło jej wielkiej pasji i miłości do polskiej sztuki współczesnej. Misją galerii jest oswajanie szerszego grona odbiorców ze sztuką współczesną, na drodze prezentacji ciekawych postaw artystycznych znanych artystów. I, co od lat jest znakiem rozpoznawczym inicjatyw Wioletty Jaskólskiej – zaskakiwanie odbiorców.
Wartość prezentowanych dzieł sztuki, a także położenie na osi kulturalnych szlaków dawnej stolicy Warmii sprawi, że już niebawem Galeria Wioletty Jaskólskiej stanie się jednym z ważniejszych miejsc prezentacji polskiej sztuki współczesnej.

Kontakt z Art Gallery Wioletta Jaskólska : infojaskolska@gmail.com
Instagram: artgallery.wiolettajaskolska

Galeria mieści się przy ul. Wyszyńskiego 2b w Lidzbarku Warmińskim.
Obsługiwana jest w trybach stacjonarnym i zdalnym.

https://www.instagram.com/artgallery.wiolettajaskolska/

https://www.facebook.com/events/2536245803198614
https://fb.me/e/15ZN2QYfy
kontakt: 608325947